Rolety solarne?

Czy rolety zewnętrzne wyciszą hałas z zewnątrz, na ile są antywłamaniowe?
Jeśli nie znasz odpowiedzi, to znaczy , że koniecznie musisz odwiedzić to forum.

Moderatorzy: Piotrek, rolety, rolety zewnętrzne

Nissek

Rolety solarne?

Postautor: Nissek » 2016-04-01, 13:53

Witam. Jakiś czas temu natknąłem się na filmik prezentujący solarne rolety zewnętrzne. Wiem, że w Polsce jest to wciąż bardzo świeży temat i dość trudno znaleźć jakieś informacje w Internecie. Ale u naszych zachodnich sąsiadów chyba cieszą się sporym zainteresowaniem. A Wy co o tym myślicie? Warto w takie rolety zainwestować?

rolety

Postautor: rolety » 2016-04-11, 07:03

zalety:
Ciekawe rozwiązanie, z uwagi na brak konieczności rozprowadzania okablowania zwłaszcza dla instalatorów.
wady rozwiązania to:
- wysoki koszt
- brak możliwości zamocowania rolet w głębokich nienasłonecznionych glifach
- podejrzewam, że zimą przy delikatnym świetle podczas dnia, roleta może być obsłużona najwyżej raz dziennie
Rolety - "Żalmal - Osłony okien" - http://www.rolety.zalmal.com.pl

grzech

rolety na baterie słoneczne

Postautor: grzech » 2016-06-13, 22:39

to ja pozwolę sobie kolegę nieco oświecić w temacie, bo akurat jestem użytkownikiem rolet z panelem solarnym od prawie 2 lat.
Po pierwsze rolety ładowane są w ciągu dnia bez względu na to jaka jest pogoda. Nie potrzebują słońca, tylko światła dziennego, tak jak kalkulator.
Po drugie, po naładowaniu w ciągu dnia i to zimą, podniosłem je i opuściłem ponad 30 razy w ramach testów i nadal pracowały.
Po trzecie moje rolety zamontowane są od strony północnej pod prawie 2-metrowym zadaszeniem i bez problemu dociera do nich wspomniane światło dzienne. Te rolety mozna też zamówić z panelem na przedłużonym kablu, więc mozna je zamontować nawet w piwnicy.
I po czwarte rolety mają aż 7-letnią gwarancję producenta, również na baterie, co jest ewenementem myślę.
Ostatnio zmieniony 2016-07-08, 07:04 przez grzech, łącznie zmieniany 1 raz.

errr

Postautor: errr » 2016-07-27, 19:10

Zgadzam się z przedmówcą. U mnie też sprawują się od prawie roku bez najmniejszego problemu. Fakt, trochę kosztują, natomiast jaki producent daje dziś 7 lat gwarancji? To musi o czymś świadczyć.

Marrek

Postautor: Marrek » 2016-08-17, 16:34

No dokładnie, coś trzeba zainwestować żeby były efekty.

JKN

Postautor: JKN » 2017-03-13, 09:09

Ja również zgadzam się z przedmówcami i bardzo chwalę sobie rolety solarne. Nigdy nie było problemu z zasilaniem, nawet jak kilka dni z rzędu słońce ani na chwilę nie wyszło zza chmur. Poza tym bardzo cicho pracują.
Ostatnio zmieniony 2017-04-26, 07:02 przez JKN, łącznie zmieniany 1 raz.

cathy586

Postautor: cathy586 » 2017-03-25, 20:04

Fajna sprawa z tymi roletami. Do tej poy też raczej sceptycznie byłam nastawiona do tematu, ale po prostu nie znam nikogo kto faktycznie je ma u siebie i mógłby opowiedzieć o efektach.

Leyla

Postautor: Leyla » 2017-05-11, 13:40

Mnie też wydaje się, że jest to dość specyficzne rozwiązanie. Jak dla mnie nie ma co kombinować, bo trwałość takich "rolet solarnych" może okazać się niezbyt wysoka. Lepiej postawić na coś znacznie trwalszego i po prostu pewniejszego. Ja niedawno kupowałam rolety zewnętrzne (za namową koleżanki) do swojego domu i po pierwsze prezentują się dobrze, a po drugie są całkiem solidne - mam przynajmniej gwarancję jakości. Co do zachodnich sąsiadów, to u nich znacznie bardziej opłaca się stosować takie wynalazki, nie ma więc co porównywać ich życia do naszego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na dachu zamontować sobie skutecznie funkcjonujący panel fotowoltaiczny. Nie ma potrzeby, by kombinować z roletami. Ale to tylko moje skromne zdanie. ;-)
Ostatnio zmieniony 2017-07-20, 19:07 przez Leyla, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie to próba spektaklu, który nigdy się nie odbędzie.

kasai

Postautor: kasai » 2017-06-14, 11:04

Wszystko zależy od pieniędzy. Moim zdaniem jeszcze nie warto. Z czasem tego typu rolety będą u nas popularniejsze i bardziej opłacalne.

bartekbolk

Re: Rolety solarne?

Postautor: bartekbolk » 2018-07-23, 09:09

Kasai zgadzam się z tobą.. Na razie w Polsce nie są aż tak popularne i na pewno posiadanie takich rolet może bardzo drogo kosztować. Lepiej poczekać kilka lat.

Wróć do „Podyskutuj o roletach zewnętrznych”