rolety czy zaluzje w oknach skrzynkowych

Czy to rozwiązanie jest nadal modne? Jak dopasować żaluzje do nowoczesnych wnętrz?
Pomóż tworzyć tą wiedzę dla innych.

Moderatorzy: żaluzje, Piotrek

dyzio

rolety czy zaluzje w oknach skrzynkowych

Postautor: dyzio » 2013-09-19, 15:31

Niedawno kupiłem mieszkanie z oknami skrzynkowymi są to okna starego typu.Na razie nie mogę sobie pozwolić na ich wymianę to też szukam porady co mogę w nich zamontować żeby się odsłonić od wścibskich ludzi chodzących po chodniku i często zaglądających do środka mieszkania. Myślałem o roletach ale proszę o poradę.

Witek 33

Postautor: Witek 33 » 2013-09-20, 13:44

Proponuję Panu zamontować zwykła żaluzje wewnątrz ramy skrzynkowej. Musi jednak Pan wziąć pod uwagę że montaż żaluzji do tych okien wiąże się z nawiercaniem otworów przez skrzydło okna w których jest przeprowadzony sznurek do podciągania oraz pokrętło do regulacji natężenia wpadającego światła.

NiezlyDecor

Postautor: NiezlyDecor » 2014-02-17, 11:58

Ja ze względu na łatwość montażu i minimalną inwazyjność proponowałbym roletę rzymską
Ostatnio zmieniony 2014-02-19, 17:34 przez NiezlyDecor, łącznie zmieniany 2 razy.

roquse84

Postautor: roquse84 » 2015-03-19, 08:42

Ja się zdecydowałem na żaluzje drewniane. Nie byłem pewien czy to dobra opcja, ale jednak tak.
Ostatnio zmieniony 2015-03-23, 09:21 przez roquse84, łącznie zmieniany 1 raz.

TakaJa

Re: rolety czy zaluzje w oknach skrzynkowych

Postautor: TakaJa » 2018-08-22, 17:06

Sa na rynku dostepne rolety dzień noc bezinwazyjne - ich montaz nie ingeruje w rame okienna. Mozna zamowic nawet takie na wymiar - beda pasowac do kazdego okna. A na pewno nie dosc, ze ochronia przed wzrokiem wscibskich sasiadow, to takze - przed sloncem, ktore tego lata daje sie piekielnie we znaki w Polsce (i nie tylko w Polsce).

Wróć do „Podyskutuj o żaluzjach.”