Jak długo materiał markizowy będzie ładnie wyglądał?

Zastanawiasz, która z markiz będzie odpowiedniejsza? - w kasecie lub z osłoniętą rurą nawojową, a może sterowana elektrycznie z czujnikami pogodowymi. (dowiedz się więcej na tym forum...)

Moderatorzy: Piotrek, markizy

Mirrka

Jak długo materiał markizowy będzie ładnie wyglądał?

Postautor: Mirrka » 2012-11-13, 07:37

Na wiosnę planuję zakup markizy. Sprzedawca przedstawił mi wybór pomiędzy materiałem z PCV i materiałem akrylowym
Zastanawiam się, który z materiałów będzie żywotniejszy i dłużej będzie dekorował mój taras ładnym wyglądem?

Witek

Postautor: Witek » 2012-11-13, 09:01

Polecam markizę z materiałów tekstylnych, jest większy wybór kolorystyki
Materiały te można łatwo utrzymać w czystości myjąc je np. myjką ciśnieniową z dodatkiem detergentów lub płynu do zmywania naczyń :!:

markizy

Postautor: markizy » 2012-11-14, 16:40

zauważyłem , że materiały w pasy dłużej zachowują ładny wygląd względem materiałów gładkich.

Podpowiem, że jeśli Twoja markiza nie będzie schowana pod występem dachu lub pod balkonem sąsiada, to warto zdecydować się nad mechanizmem z daszkiem lub w kasecie. Taka osłona dodatkowo zwiększy czas utrzymania tkanny w czystości.

uniazkis

Postautor: uniazkis » 2016-01-24, 13:35

Moja jest już pewien czas zainstalowana i jestem z niej bardzo zadowolona. Nie wiem jak inne kolory się zachowują, u mnie jest jednokolorowy brązowy.
Ostatnio zmieniony 2017-01-17, 17:25 przez uniazkis, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Podyskutuj o markizach”