Markiza z supermarketu

Zastanawiasz, która z markiz będzie odpowiedniejsza? - w kasecie lub z osłoniętą rurą nawojową, a może sterowana elektrycznie z czujnikami pogodowymi. (dowiedz się więcej na tym forum...)

Moderatorzy: Piotrek, markizy

Supermarket

Markiza z supermarketu

Postautor: Supermarket » 2017-01-31, 08:47

wyjaśnijcie proszę mi co wpływa na dużą różnicę cenową pomiędzy markizą zakupioną w supermarkecie, a markizą zamówioną na wymiar u producenta?

Jacenty

odradzam markizy z marketu

Postautor: Jacenty » 2017-01-31, 16:46

wiem, że rolety z supermarketu nie są z tytanu ale supermarketowy producent powinien zapewnić choć minimum jakości. Moja markiza za 600 zł połamała się po jednym sezonie przy naprawdę niedużym wiaterku. Zostałem z niczym ponieważ w żadnym supermarkecie nie znalazłem części zamiennych do swoich markiz.
Prócz tego z poszycia wystaje dużo posiepanych nitek.
Nie polecam

gość

Postautor: gość » 2017-02-01, 15:25

niestety nie polecam markiz s super marketów ze względu na słabą jakość wykonania oraz brak możliwości dokupienia części zamiennych. Materiał jaki możemy tam spotkać jest to typowa chińszczyzna która po jednym lub dwóch sezonach wygląda jak ścierka do podłogi.oczywiście są dużo tańsze, ale chytry dwa razy traci

Janos

wymiary markizy z supermarketu

Postautor: Janos » 2017-02-02, 12:50

najgorsze w tych osłonach jest to, że nie można zamówić na potrzebny wymiar. Zawsze brakuje 5 cm lub markiza o 50cm jest za szeroka.

Piotrek

Postautor: Piotrek » 2017-02-02, 14:19

Normalna markiza polskiej produkcji waży ok. 50-70 kg.
Natomiast patrząc na pewnym popularnym chińskim portalu, możemy przeczytać, że tanie markizy ważą:
Weight:
0.9-1.1 kg /sq.m

Czyli dla markizy dajmy na to 6 X 3 m waga wynosi ok. 18kg

Myślę, że wiele mówi to o jakości komponentów tanich markiz.

Ja osobiście opowiedziałbym się za solidną konstrukcją, która nie zostanie zdmuchnięta przez pierwszy lepszy wiatr.

KWESTJA MONTAŻU MARKIZ

KWESTJA MONTAŻU MARKIZ

Postautor: KWESTJA MONTAŻU MARKIZ » 2017-02-02, 14:43

przestrzegam przed zakupem. Cena faktycznie kusi ale trudno jest później znaleźć "jelenia" na montaż w niskiej cenie. Firmy nie chcą podejmować się montażu nieswoich produktów,a jak już ktoś zechce złożyć ofertę to wartość usługi przewyższa wartość towaru.
Nie biorę pod uwagę pseudo rzemieślników, którzy nie mają odpowiedniego sprzętu i pojęcia jak zamocować taką markizę do elewacji ocieplonej np wełną.

cathy586

Postautor: cathy586 » 2017-03-25, 20:12

Mam dość nietypowy balkon i raczej nie sądzę żeby udało mi się znaleźć markizę idealnie do niego pasującą. Ale nawet gdyby to i tak wolałabym jednak zamówić na wymiar.

Wróć do „Podyskutuj o markizach”