Ĺšaluzje wykonane z bambusa

Czy to rozwiązanie jest nadal modne? Jak dopasować żaluzje do nowoczesnych wnętrz?
Pomóż tworzyć tą wiedzę dla innych.

Moderatorzy: żaluzje, Piotrek

???

Postautor: ??? » 2013-02-28, 13:13

Widziałam żaluzje wykonane z bambusa i dostrzegłam, że przez niektóre paseczki przedostaje się światło do pomieszczenia. Nie chodzi mi o światło przedostające się pomiędzy drewienkami, a konkretnie przez samo drewno.
Czy żaluzje te można zakupić w różnych gatunkach?

żaluzje
Kontakt:

Postautor: żaluzje » 2013-03-01, 10:36

Żaluzje bambusowe są wykonane z prasowanego drewna bambusowego o szerokościach 25 i 50 mm. Bambus w środowisku naturalnym nie występuje w takich szerokościach.Do produkcji lameli używany jest 4-6 letni bambus-już odpowiednio zdrewniały, aby zachować trwałość i stabilność. Następnie bambus jest cięty na odpowiedni rozmiar, tak aby można go poddać dalszej obróbce. Usuwane są sęki oraz zielona kora zewnętrzna. Wstępna obróbka surowca to cięci na paski. Po wstępnej obróbce otrzymujemy gotowy surowiec do dalszej produkcji bambusa prasowanego.W temperaturze 55 stopni półsurowiec suszy się 7 dni a następnie przez 3 dni jest osuszany. Później wkładany jest do specjalnych form gdzie w wysokiej temperaturze i pod ciężarem 1800 ton na każdy m2 następuje proces prasowania (sklejania) włókien bambusa w bloki o różnych rozmiarach. Ten półprodukt jest następnie sezonowany w celu stabilizacji wymiarowej. Następnie bloki są cięte na odpowiedniej wielkości deski gotowe finalnej obróbki na lamele. Później lamele są barwione i lakierowane. Producent zastrzega że lamela bambusowa odkształceniom wzdłużnym, tj.krawędzie zewnętrzne nie będą idealnie równoległe w stosunku do siebie. Istnieje możliwość minimalnych zmian w odcieniach kolorów oraz wygięcia lameli. Ponadto mogą występować szczeliny wypełnione klejem w procesie sklejania-prasowania przepuszczające w niewielkim stopniu światło.Żaluzje nie są produktem w 100% zaciemniającym i dlatego są dopuszczalne prześwity w lamelach powstające w toku produkcji.
Żaluzje - "Żalmal - Osłony okien" - http://www.rolety.zalmal.com.pl

Magda

Postautor: Magda » 2013-03-10, 23:30

Osobiście nie polecam żaluzji wykonanych z bambusa, nie dość, że nie zaciemniają pomieszczenia to nie chronią też przed jego nagrzewaniem :( Ja zmieniłam u siebie owe żaluzje na rolety, różnica jest zasadnicza :) Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2013-03-11, 07:01 przez Magda, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Podyskutuj o żaluzjach.”