Plisy, żaluzje czy rolety?

Zastanawiasz się: rolety, czy żaluzje? Materiał kremowy czy brązowy? podziel się swoim doświadczeniem z innymi użytkownikami

Moderatorzy: Piotrek, rolety

Konrad

Plisy, żaluzje czy rolety?

Postautor: Konrad » 2012-02-23, 21:57

Co wybrać i co się lepiej sprawdza? Kupiłem nowe mieszkanie osłonecznione i nie wiem co wybrać?
Ostatnio zmieniony 2012-10-22, 11:29 przez Konrad, łącznie zmieniany 2 razy.

rolety

Co wybrać żaluzje, czy rolety?

Postautor: rolety » 2012-03-02, 07:48

Najpierw zadajmy sobie pytanie jaką rolę ma spełniać osłona, której poszukujesz?

Ochronie przed mocnym nasłonecznieniem, czy ma pozostać jedynie dyskretną zasłoną?

W przypadku mocnego nasłonecznienia polecam nastawne żaluzje aluminiowe. Jeżeli nie jesteś zwolennikiem żaluzji proponuję wybór pomiędzy roletami lub plisami ale takimi z metalizowanym tyłem, czyli impregnacją materiału, która dodatkowo będzie blokowała przenikanie światła i ciepła do pomieszczenia.

Osłony dobierane w celu zapewnienia dyskrecji. Tutaj również polecam nastawne żaluzje, których listewki można ustawić pod właściwym kątem zapewniającym dyskrecję. Dzięki takiemu rozwiązaniu światło przedostanie się do pomieszczenia, lecz nikt nie będzie nam zaglądać do okien. Bardzo dobrym rozwiązaniem są również plisy, które w systemie opuszczania od góry, wpuszczą światło do pomieszcenia, przy jednoczesnym zasłonięciu dołu okna.

Do sypialni polecam materiały , które nie przepuszczą swiatła słonecznego

W celu dekoracji rolety rzymskie

itd

Napisz czego oczekujesz od osłon wtedy postaram się bardziej rozwinąć opisywany temat
Ostatnio zmieniony 2012-10-22, 11:42 przez rolety, łącznie zmieniany 2 razy.
Rolety - "Żalmal - Osłony okien" - http://www.rolety.zalmal.com.pl

charlize91

Postautor: charlize91 » 2014-01-18, 08:44

Ja osobiście jestem za roletami. Sama mam je w domu w każdym pomieszczeniu. Ostatnio myślałam o zakupie nowych rolet.
Ostatnio zmieniony 2015-03-11, 08:15 przez charlize91, łącznie zmieniany 2 razy.

Emilia

Postautor: Emilia » 2014-01-30, 10:31

Ja osobiście pokusiłabym się na każde z tych rozwiązań ;-) Ciężko jest jednoznacznie powiedzieć, że roleta lepsza a żaluzja gorsza czy np. plisa lepsza a roleta gorsza etc etc... Wszystko tak naprawdę zależy od konkretnej osoby i miejsca, w którym zamierza zamontować któreś z tych osłon okiennych. Każdą z tych osłon można pięknie wkomponować w wystrój danego wnętrza czy wręcz: osłoną okienną nadać owemu wystrojowi specyficznego charakteru ;-) Osłony o których mówimy z założenia pełnią funkcję ochrony przed słońcem. W zależności od tego jak bardzo chcemy się przed tym słońcem "osłonić" taki rodzaj materiału wybieramy. Dotyczy to głównie rolet i plis, ponieważ są "materiałowe". Mnogość kolorów, wzorów i faktur materiałów daje nam bardzo duże możliwości. Z kolei żaluzje co prawda mają mniejsze pole do popisu ale nie oznacza to że nie mamy tu żadnego wyboru. Wśród żaluzji drewnianych jest to pokaźna gama kolorów i możliwość wyboru szerokości lameli, a wśród żaluzji aluminiowych oprócz kolorów i kilku rodzai szerokości mamy też żaluzje aluminiowe drewnopodobne (dosyć dobrze imitujące drewno), żaluzje brokatowe i wisienkę na torcie w postaci żaluzji aluminiowych perforowanych (wyglądają jakby na lameli miały niezliczoną ilość maleńkich dziurek, przez które w słoneczny dzień mogą przenikać wiązki światła, co powoduje "bajkowy" efekt). Warto też wrócić na chwilę do plis: jest to innowacja wśród osłon okiennych, bardzo efektowna i niedroga. Plisowany materiał pięknie wygląda w świetle okna, a odpowiednio dobrana faktura, wzór i kolor nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego wyglądu :->
Nie wspomniano też o roletach rzymskich. Tu Panie mają pole do popisu w kwestii doboru materiałów do wystroju wnętrza, bo taką roletę można wykonać niemal z każdego materiału (firankowego bądź zasłonowego). Wygląda to naprawdę pięknie, bardzo stylowo, elegancko (oczywiście można też tę roletkę utrzymać w "tonacji" nowoczesnej) i tak samo jak pozostałe osłony okienne pełni funkcję ochrony przed słońcem ;-)

matiszati

Postautor: matiszati » 2015-03-10, 10:42

Ja postawiłem na żaluzje 5cm pióro - bambus bejcowany… Jedyny szkopuł to ciężkość w utrzymaniu ich czystości… trochę czasochłonny proces ale każdy zazdrości jak przyjdzie :)
Ostatnio zmieniony 2015-03-11, 08:14 przez matiszati, łącznie zmieniany 1 raz.

Podernis

Postautor: Podernis » 2015-11-23, 11:33

Ja bym na waszym miejscu wybrał plisy:) Bardzo fajnie się prezentuje, nie zbierają tak dużo kurzu :) Więc jak dla mnie to jest optymalne rozwiązanie.
Ostatnio zmieniony 2015-12-23, 10:42 przez Podernis, łącznie zmieniany 1 raz.

Weazbertyters

Postautor: Weazbertyters » 2016-04-19, 07:55

Ja mam kona pcv i do tego rolety zwykłe materiałowe i powiem ci że dobrze się prezentuje taki zestaw nie ma co kombiniować
Ostatnio zmieniony 2016-04-25, 07:03 przez Weazbertyters, łącznie zmieniany 1 raz.

Ajlar

Postautor: Ajlar » 2017-01-24, 20:57

Wg mnie najlepsze sa rolety kasetowe. Przerabialam juz wiele rolet/zaluzji - czy to w domu, czy to w pracy i niektore byly lepsze, niektore gorsze, ale rolety kasetowe - najlepsze, najbardziej wytrzymale. Fakt, jest ograniczenie przy otwieraniu okna, ale mozna sie do tego przyzwyczaic i co wazne - taka roleta nie spada, nawet jak sie 'walnie' kaseta o sciane:)
Ostatnio zmieniony 2017-01-31, 08:23 przez Ajlar, łącznie zmieniany 1 raz.

gladiator

Re: Plisy, żaluzje czy rolety?

Postautor: gladiator » 2017-10-20, 07:25

Moim zdaniem bardzo fajnie się sprawdzają rolety na dzień czy na noc. Ja ostatnio zamówiłam sobie, są one praktyczne i bardzo funkcjonalne , gdzie nie gdzie jest wszyty materiał co umożliwia dopasowanie według własnych potrzeb.

found

Postautor: found » 2018-02-05, 09:59

Oto jest pytanie. Moim zdaniem najlepiej będzie zainwestować w rolety. Sa wygodniejsze niż żaluzje. O wiele łatwiej się je czyści. Wydaje mi się również, że są ciekawsze niż plisy. Szczególnie jeśli zamontujecie sobie jakiś bardziej fantazyjny model. Rolety rzymskie czy tez rolety dzień noc (które świetnie sprawdzają się u mnie w kuchni)

Awatar użytkownika
Meres

Postautor: Meres » 2018-03-05, 14:23

Wszystko zależy od tego, co ci się bardziej podoba. Ja mam akurat u siebie rolety , które sprawdzają się doskonale i tak też wyglądają. Według mnie to świetne rozwiązanie, bo takie rolety pasują praktycznie do każdego wystroju wnętrza.

ahatokaha

Postautor: ahatokaha » 2019-04-22, 20:10

W zeszłym tygodniu zostały zamontowane u mnie żaluzje fasadowe od Perfecta i powiem wam, że to był bardzo dobry wybór. Jeśli zależy ci na manewrowaniu dopływem światła jak i funkcją ochronną domu w jednym to żaluzje zewnętrzne są dla ciebie

Wróć do „Podyskutuj o roletach materiałowych.”