Jakie rolety?

Zastanawiasz się: rolety, czy żaluzje? Materiał kremowy czy brązowy? podziel się swoim doświadczeniem z innymi użytkownikami

Moderatorzy: Piotrek, rolety

TakaJa

Re: Jakie rolety?

Postautor: TakaJa » 2018-05-21, 14:47

Dobre pytanie :) Przede wszystkim trzeba się zastanowić czy mają to być rolety zewnętrzne czy wewnętrzne. Ja postawiłam na te drugie z uwagi na to, że sa sporo tańsze. Poza tym mieszkam na 4 piętrze więc ryzyko włamania przez okno jest raczej minimalne. Bardzo ładne i na wymiar zamówiłam. Wybrałam rolety 100% zaciemnienia, gdyż tkanina z której są wykonane ma bardzo gęsty splot i jest podgumowana co daje bardzo dobrą ochronę przed wpadającym słońcem.
Bałam się trochę o to, czy roleta będzie dobrze dobrana pod względem rozmiaru ale na stronie jest instrukcja jak zmierzyć prawidłowo okno i tym samym dobrac roletę.

kamila

Postautor: kamila » 2018-08-27, 09:50

Nikt nie powie Ci wprost, jakie rolety będą najlepsze. Dopasuj rolety kolorystycznie do wystroju wnętrza. Zastanów się też nad tym, czy zależy Ci na roletach kryjących.

Luiza

Postautor: Luiza » 2018-08-31, 00:45

Mnie akurat rolety nie pomogly zalatwic problemu z przegrzewaniem sie pomieszczen w domu... jednak postawilam ostatecznie na takie folie przeciwsłoneczne od i szczerze mowiac to byl najlepszy wybor. Rolety zresztą to dodatkowe zmartwienie bo sie bardzo kurzą, a taka folia w niczym nie przeszkadza

kalinowska

Postautor: kalinowska » 2018-08-31, 12:19

ja zamówiłam rolety zaciemniające i doskonale radzą sobie z problemem nagrzewania się w mojej sypialni

blicho

Postautor: blicho » 2018-10-10, 01:46

Rolety zewnętrze to świetna opcja, jak się zastanawiacie to polecam. To dobra ochrona przed włamaniem, a także utratą ciepła. W drutexie mają dobre jakościowo rolety zewnętrze - adaptacyjne i nakładane. To bardzo dobry producent stolarki okiennej i drzwiowej, mają dobrych fachowców, potrafią doradzić.

danka59

Postautor: danka59 » 2018-10-24, 09:29

To zależy do jakiego pomieszczenia, czego od nich oczekujesz i jaki jest styl danego pomieszczenia. Inne pasują w kuchni czy łazience a inne w salonie czy sypialni :) W sypialni dobrym rozwiązaniem są klasyczne rolety z bocznymi prowadnicami, które ograniczają dostęp światła po bokach, od minimum. Myślę że w salonie też by były dobrym rozwiązaniem :) Inna opcja to rolety rzymskie które nadają wnętrzu elegancję i wyjątkowy styl :) ale one nie nadają się do kuchni i łazienki, tam bardziej sprawdzą się klasyczne lub żaluzje dzień - noc, które są bardzo praktyczne i pozwalają nam dowolnie dozować dostęp światła z zewnątrz, poza tym to są nowoczesne, a ich kolor można wybrać indywidualnie, zresztą jak każdej żaluzji ;)

marko24

Postautor: marko24 » 2018-12-18, 13:38

Polecam rolety dzień noc . Można je zamontować do ramy okna bez wiercenia. Bardzo ładnie wyglądają na oknie a dodatkowo są bardzo funkcjonalne. Nie trzeba ciągle podnosić rolety całkowicie do góry, żeby wpuścić światło. Takie rozwiązanie jest bardzo fajne w kuchni, gdzie większość z nas nie chce zakładać firanek a potrzebuje zasłonić okno, żeby sąsiedzi ich nie "podglądali" :D

Nikodemusyork

Postautor: Nikodemusyork » 2019-06-16, 12:36

Przy wyborze polecam zwrócić uwagę na firmę Perfecta . Roleta dzień/noc jest jak najbardziej okej ale według mnie roleta zewnętrzna i tak przebija każde rozwiązanie ! 8-)

Wróć do „Podyskutuj o roletach materiałowych.”