Koszty budowy domu

W tym miejscu poruszamy wszystkie pozostałe tematy.

Moderatorzy: żaluzje, Piotrek

Rokoko

Koszty budowy domu

Postautor: Rokoko » 2016-12-15, 17:54

Samemu moze być bardzo ciężko oszacować takie koszty. Zastanawiałam się co będzie dla nas dobrym rozwiązaniem. Pomyślałam, ze warto było by poczytać takie artykuły jak na tym blogu , dzieki temu można się dużo więcej dowiedzieć.

Morwa

Postautor: Morwa » 2017-01-16, 12:01

Koszty budowy domu mozna z powodzeniem obniżyć wybierając nowoczesne technologie. Np przy budowie dachu można zastosować konstrukcje prefabrykowane , które są tanie i bardzo szybko się je montuje. Dodatkowym atutem takiej technologii jest uzyskanie na poddaszu miejsca, dyyż taka więźba dachowa nie wymaga podpór ani ścian nośnych.

mezor

Postautor: mezor » 2017-01-17, 14:13

Jakiej gładzi gipsowej używaliście do wyrównania ścian? Chodzi mi o uzyskanie idealnej gładkości.

daniell

Postautor: daniell » 2017-02-06, 14:09

Osobiście preferuję gładzie od Nida. Mój typ to np gładź gipsowa Nida Gładka. Można kupić ją w praktycznie każdym składzie budowlanym. Dobrze się nakłada i zaciera. Posiada też b. dobrą przyczepność. Końcowy efekt jest bardzo podobny do gładkości jaką charakteryzuje się płyta g-k. Po nałożeniu farby ściany prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Mowa konkretnie o tej gładzi: . Ale radzę też spojrzeć na gotowe masy szpachlowe, wtedy ominie cie problem związany z rozrobieniem gładzi.

nona

Postautor: nona » 2017-03-30, 21:34

Myślę, że warto przy budowie domu uwzględnić koszt założenia monitoringu . Mamy tą firmę z polecenia znajomych i polecamy dalej. Wysoka jakość usług. Bardzo dobra organizacja i kontakt z firmą. Poza tym jakość obrazu i dźwięku jest na najwyższym poziomie. Polecam.

gucio

Postautor: gucio » 2017-04-14, 12:50

Budowa domu to nie tylko koszt podawany w złotówkach, to także masa poświęconego czasu i inwencji. Ale jeśli ktoś ma potrzebny budżet, to czemu nie? Budowa domu może być też inwestycją jakby nie patrzyć.
A co myślicie na przykład o tych projektach domów .
Mają nie tylko duże domy, ale także takie do 100m2.

Polya1982

Re: Koszty budowy domu

Postautor: Polya1982 » 2017-08-13, 20:17

Koszty budowy domu z pewnością niskie nie są. Wszystko zależy też od tego, jakie wyposażenie i instalacje będziemy chcieli w nim mieć. Warto pomyśleć też nad rozwiązaniami, które będą skutkowały w przyszłości oszczędnością, jak np. pompa ciepła . Takie rozwiązanie pozwoli na tanie ogrzanie wody jak i domu oraz zapewni odzysk ciepła. Dzięki temu dom będzie znacznie tańszy w eksploatacji, więc koszty takiej instalacji szybko się zwrócą.

Wiol89

Postautor: Wiol89 » 2017-08-23, 18:24

Budując się również ważnym aspektem jest ocieplanie domu. Doskonałe systemy grzewcze widziałam ostatnio na stronie . Tutaj znajdziecie szeroki asortyment najróżniejszych instalacji, systemów i elementów niezbędnych do ogrzania domu. Firma z tego co słyszałam jest naprawdę profesjonalna i gwarantuje wysoką jakość produktów.

Awatar użytkownika
Meres

Postautor: Meres » 2017-10-03, 07:07

Budowa domu to bardzo rozległy temat. Dużo zależy też czy budujemy go samodzielnie czy korzystamy z pomocy różnych ekip budowlanych. Ja podjąłem się samodzielnej budowy i ostatecznie uważam, że była to dobra decyzja, choć nie da się ukryć że bardzo energochłonna. Nie obyło się jednak bez uwzględnienia dodatkowych kosztów. Często musiałem wynajmować różnego rodzaju sprzęt budowlany czy też rusztowania (tutaj ukłon w stronę firmy ostap.pl za profesjonalną i rzeczową pomoc). Do tego wszystkiego dochodziły mniejsze problemy, z którymi trzeba było sobie jakoś radzić. Myślę jednak, że jeśli ktoś ma odpowiednią wiedzę, umiejętności i fundusze to budowa domu nie będzie sprawiać aż takich problemów. Mi wszystko zajęło około 1.5 roku.

Olgierr

Postautor: Olgierr » 2017-10-28, 14:54

Hmm jakbym mial strzelac to tak 300-500 tys

Gajos

Postautor: Gajos » 2017-11-16, 14:43

Faktycznie na cenę budowy domu składa się o wiele więcej składowych niż na samym początku przychodzi nam do głowy. Po pierwsze fakt zależy to czy sami się tym zajmujemy czy wynajmiemy ekipę. Następnie cena zawsze zależy od metrażu i tu też tak jest. Czym większy dom tym jego cena jest większa. Następnie na cenę mają wpływ materiały budowlane. Można zawsze kupować tańsze wersje, ale czy to równa się dobrej jakości. Przecież chce się aby dom stał przez pokolenia i nie jedno przeszedł. choć czasem tańsza rzecz jest dobra. Dajmy na to taki komin systemowy, jego cenę można obliczyć przy użyciu http://www.systemykominowe.pl/kalkulator.html i gwarantuję, żre jest ona taka sama lub nawet niższa niż wybudowanie zwykłego komina. Oczywiście do budowy domu doliczamy pracę wykończeniowe, a one tanie nie są. Jak już budujemy swój dom pod siebie to dobrze jest gdy znajdują się tam takie udogodnienia o jakich się marzyło. Czyli dochodzą dodatkowe koszta. Można zbudować dom za 300 tysięcy, nie mówię, że nie, ale nie będzie to dom marzeń. Ja obstawiam, że taki dom marzeń z metrażem około 90 mkw będzie kosztował spokojnie 700 tysięcy.

monina22

Postautor: monina22 » 2017-12-16, 09:40

Czasami właśnie warto dołożyć na początku trochę więcej, żeby w przyszłości zaoszczędzić. Chodzi mi tu głównie o systemy dzięki, którym wasz dom będzie bardziej energooszczędny. Możecie postawic na badanie audyt energetyczny olsztyn i dzieki temu przygotować wasz dom na największe zimy, po takim badaniu na pewno wasze rachunki za ogrzewanie znacznie się zmniejszą

Dekoratorka

Postautor: Dekoratorka » 2018-01-12, 18:11

Nie uważacie, że koszty budowy domu są tak duże, że czasami najzwyczajniej w świecie taka inwestycja staje się nieopłacalna ? Sama kiedyś myślałam o budowie ale naczytałam się tyle, że jednak zrezygnowałam z tego pomysłu i teraz zaoszczędzone pieniądze chcę przeznaczyć na gotowy dom. Jadę w przyszłym tygodniu zobaczyć osiedle i ofertę jedno z domków tego dewelopera > http://pasieki-komorniki.pl/ i jestem na dobrej drodze kupna mojego wymarzonego domu.

Luiza

Postautor: Luiza » 2018-03-23, 00:07

Odnośnie budowy domu - warto zainwestować w najnowsze technologie architektoniczne. Mam tu miedzy innymi na mysli dach pokryty zielenią czyli tzw. zielony dach http://www.dohmann.pl/zielone-dachy Nie tylko dobrze radzą sobie przy silnych opadach deszczu czy wietrze ale i też wygłuszają hałasy z zewnątrz np. z ruchliwych ulic. Mysle wiec ze taka inwestycja jest warta kazdej ceny, bo to rozwiązanie na wiele dlugich lat.

TakaJa

Postautor: TakaJa » 2018-05-21, 15:32

Nie da się ukryć, że koszty budowy domu są wysokie ale można postarać się oszczędzić na niektórych rzeczach. Ja sporo oszczędności zyskałam na materiałach budowlanych (zawsze przed zakupem szukałam w sieci najtańszej hurtowni) i bardzo dużo na robociźnie bo dom budowalismy systemem gospodarczym. Udało mi się też zaoszczędzić na utylizacji odpadów budowlanych. Zamiast wynajmowac kontener na długi czas kupiliśmy na własność kontenery na gruz i płaciliśmy tylko za sam wywóz śmieci. Po budowie odzyskaliśmy część kasy za kontenery bo szybko znaleźliśmy na nie kupca.

Limonkaa

Postautor: Limonkaa » 2018-06-09, 10:59

Trudno mi określić jakie wyjdą Cię koszty budowy, bo nie wiem jakiej wielkości budujesz dom, ani o jakich rozwiązaniach myślisz do niego. Myślę, że jednak jak masz już kupować materiał to najlepiej u producentów. Przykładowo opłaca się kupić systemy zamocowań instalacyjnych u firmy mcgoodwork Obrazek . Możesz i u nich znaleźć wszelakie nowoczesne rozwiązania, które świetnie się sprawdzą w mocowaniu rur, elementów sanitarnych czy wentylacji.

malwa13

Postautor: malwa13 » 2018-06-26, 11:13

Przy budowie domu nie możesz sobie pozwolić na najmniejsze przeoczenie, na przykład wybierając producenta uszczelek, wybieraj mądrze :) dobrym producentem uszczelek jest http://www.becker-uszczelnienia.pl/ Idealnie sprawdzają sie w uszczelnieniach rur wodnych czy ogrzewania domowego. Z takimi uszczelkami nie będziesz musiał się martwić o awarie i rozszczelnienia.

kamila

Postautor: kamila » 2018-06-28, 07:30

Trzeba też wliczyć wszystkie elementy, które na pierwszy rzut oka wydają się nieistotnym wydatkiem. Pamiętajcie jednak o tym, że przy większych ilościach nagle zrobi się z tego większy wydatek więc warto się tą kwestią zainteresować. Na pewno będą Wam potrzebne różnego rodzaju gniazda. Najlepiej kupować takie rzeczy w internecie bo bardzo często można trafić na korzystne ceny. Polecam przejrzeć ofertę tu: https://zpradem.pl/gniazda,k5153.html.

mczay

Postautor: mczay » 2018-07-09, 16:04

Jeśli już budujesz dom, rozważ wywiercenie studni głębinowej, z której mógłbyś czerpać wodę - będzie do od Ciebie wymagało zakupu pompy wodnej, która doprowadzi wodę do Twojego mieszkania (bez zakupu pompy wodnej będzie to niemożliwe). Jak dla mnie, studnia głębinowa jest super sprawa, bo pozwala na pewną niezależność.

Awatar użytkownika
Meres

Postautor: Meres » 2018-07-11, 09:06

Nie można zapominać również o odpowiednim ogrodzeniu. Powinno one być odpowiednio dobrane i osobiście posiadam ogrodzenie kute od Pana Przemysława ze Szczecina (tutaj jego strona - https://kowalstwo.com.pl/). Wszystko wygląda znakomicie i komponuje się z wyglądem całej posiadłości.

Wróć do „Forum o wszystkim”