Które rolety najmniej ograniczają możliwość otwarcia okna

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Które rolety najmniej ograniczają możliwość otwarcia okna

Re: Które rolety najmniej ograniczają możliwość otwarcia okna

Post autor: kajerr » 2019-03-05, 15:16

Mi się wydaje że dobrze jest zamówić okna które będą miały wbudowane żaluzje między szybami w oknach, sam takie mam i jestem z nich zadowolony. A zamawiałem w https://okna.waw.pl/ bo widziałem że tam mieli je w dobrej cenie i znajomy polecał tego producenta. Także warto.

Post autor: DOM-PARTNER » 2014-01-05, 18:35

System Fantazja Mini daję możliwość prawie całkowitego otwarcia okna to z prowadnicami kaseta jest bardzo płaska sprawdza się w oknach narożnych.

Post autor: rolety » 2011-05-03, 08:34

Wszystkie osłony zamocowane do okna powodują ograniczenie pełnego otwarcia jego skrzydła. Przy roletach to ograniczenie jest większe niż np przy żaluzjach i plisach.
Ze wszystkich systemów rolet akurat systemy w kasecie zdecydowanie mniej ograniczają otwarcie okna względem systemów bez kasety.
Najbardziej płaski i najmniej odstający od okna mechanizm mają żaluzje w kasecie oraz plisa lub roleta rzymska z mechanizmem sznurkowym.
Ponieważ nie do każdego wnętrza odpowiednie są żaluzje aluminiowe, lub nie każdemu klientowi odpowiada sterowanie plisami (konieczność sięgania wysoko aby zasłonić materiał), a rolety rzymskie wykonywane są w dwukrotnie wyższej cenie, klienci najczęściej decydują się na wybór rolet.
Wielokrotnie spotkałem się z rozwiązaniem wykonania 2 cm wgłębienia w ściance bocznej w miejscu gdzie kaseta dotykała do ściany.

Które rolety najmniej ograniczają możliwość otwarcia okna

Post autor: Janek75 » 2011-04-26, 14:48

Witam
Jakiś czas temu kupiliśmy rolety. Zostały zamontowane i po paru dniach zwróciliśmy uwagę że "dzięki" nowym roletom nie możemy otworzyć balkonu na pełną szerokość (co jest dla nas bardzo ważne bo np nie możemy wyjechać wózkiem dziecięcym na balkon).
Przyjechał do nas monter i powiedział, że niewiele można zmienić bo przy wymianie na system bez hamulca będzie niewielka różnica (ok 5mm mniej szerokości kasetki). Czyli to nam niewiele pomoże.
Czy ktoś potrafi zaproponować rozwiązanie, które prezentuje się równie ładnie jak roleta i nie blokuje otwarcia okna.

Na górę